Covid-19 Nedeniyle Gerçekleştirilemeyen İlkyardım Güncelleme Eğitimleri İçin Ek Süre Uzatıldı

Covid-19 nedeniyle gerçekleştirilemeyen ilkyardım güncelleme eğitimleri için ek süre uzatıldı. Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından son yapılan duyuruda, 16.03.2020 tarihinden itibaren Covid-19 sebebiyle yapılamayan güncelleme eğitimleri ve OED eğitimi için 31.06.2022 tarihine sürenin uzatıldığını duyurdu.

16.03.2020 tarihinden itibaren yapılamayan güncelleme eğitimlerinin hangi tarihlerde yapılanabileceğini ve aynı sebeple güncellenemeyen sertifikaların hangi tarihe kadar geçerli kabul edileceğini ilişkin hususlar salgın durumu dikkate alınarak Genel Müdürlükçe belirlenmektedir. Bu hüküm gereği olarak Genel Müdürlü tarafından Covid-19 pandemisi nedeniyle güncellenemeyen ilkyardım sertifikaları için ek süre verildiğini duyurdu.

Daha önce güncellenemeyen ilkyardım sertifikaları için 31.12.2021 tarihine kadar ek süre verilmişti. Son yapılan duyuruyla bu süre uzatılmış oldu. Buna göre Covid-19 Pandemisinin devam hali ve kamu yararı dikkate alınarak ilkyardım sertifikaları ile ilgili olarak süresi içinde güncellemesi yapılamayan belge sahiplerinin güncelleme eğitimlerinin yapılabilmesi için 31.06.2022 tarihine kadar ek süre verilmesi ve bu süre içinde mevcut belgelerin geçerli kabul edilmesine ve OED eğitimi almamış belge sahiplerinin Güncelleme + OED eğitimi almaları şartıyla belge güncellemelerinin yapılamasına karar verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.