AFAD Gönüllüsü Olmak Artık Çok Kolay

Afad Gönüllüsü Eğitimi

AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyor.

AFAD Gönüllüsü Kimdir?

Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir.

Başvuru ve Başvuru Koşulları


Başvuru koşullarını taşıyan herkes Afad Gönüllüleri arasına katılabilir . www.gonullu.afad.gov.tr adresinden başvuru yapabilirsiniz. İstenen şartlar şu şekildedir;

  •  Gönüllü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkes gönüllü olabilir.
  •  Gönüllü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir.
  •  AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir.

Eğitimler

Gönüllüler için hazırlanan eğitimler/sunumlar tamamen ücretsizdir. AFAD Gönüllüsü olduktan sonra ilk sizi bekleyen eğitimler:

  1. Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitim
  2. Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Kullanılan Düğümler
  3. Liderlik
  4. Kişisel Stres Yönetimi

Bu eğitimler uzaktan eğitim sistemiyle çalışmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olduğunuz takdirde sertifika alabileceğiniz gibi aldığınız puanlarla da ödüller kazanabilirsiniz.

Eğitim Sertifikası Kazanın

Eğer portaldaki derslerden herhangi birini başarıyla tamamlarsanız, sistem tarafından otomatik olarak adınıza hazırlanmış ve AFAD Başkanı tarafından imzalı elektronik bir katılım sertifikası alabileceksiniz. Ancak kağıda basılı bir sertifika verilmemektedir. Dilerseniz kendiniz çıktı alarak basılı hale getirebilirsiniz.

Temel AFAD Gönüllüsü 

AFAD Gönüllüsünün kim olduğu ve AFAD Gönüllüsüne neden ihtiyaç duyulduğunun farkındalığına sahip, afetlerle ilgili temel kavramları bilen, afet öncesi/sırası/sonrasındaki doğru davranış şekillerini bilen, yangın, tahliye ve ilkyardım konularında önbilgi sahibi olarak farkındalık kazanmış, AFAD Gönüllülük Sistemi uzaktan eğitimlerini tamamlamış ve gönüllülük faaliyetlerine/görevlerine katılım sağlamış, üst yaş sınırı olmayan gönüllüler, Temel AFAD Gönüllüsü olmaya hak kazanabilecektir.

Gönüllü olmak isteyen kişiler, kendi tercihlerine göre görev alabilirler. İhtiyaç duyulan alanlara uygun gönüllü belirlenerek, gönüllünün onayı da alınarak görevlendirilir.

İSG Enstitü’den Gönüllülere Eğitim Hediyesi

İSG Enstitü AFAD Gönüllüsü programına katılan herkese dilediği bir eğitim hediye ediyor. Ücretsiz eğitimler için yapmanız gereken iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurmak. Size vereceğimiz kuponla Enstitü’den dilediğiniz eğitimi para ödemeden alabileceksiniz. Sahip olabileceğiniz eğitimlere buradan görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.