30.06.2021 Bilim Kurulu Kararları

30.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda; 3. doz aşı için randevuların açılmasına, aşılama süresinin 6 haftadan 4 haftaya düşürülmesine ve hastalığını geçirmiş olan kişiler için aşı bekleme süresinin 3 aya indirileceğini duyurdu.

3. Doz Aşılama Başlıyor

Aşılanma programı hızlı bir şekilde devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda İki doz aşı olmuş 50 yaş üzeri vatandaşlar ve sağlık çalışanları için yarından itibaren 3. doz aşı randevularının açılacağını söyledi. 50 yaş üstü ve sağlık çalışanlarımız yarından itibaren istedikleri aşı ile 3. doz aşı için randevu alabilecekler.

Aşılama Süresi 6 Haftadan 4 Haftaya

Aşılama süresi 6 haftadan 4 haftaya düşürülmüştür. Aşısının ilk dozunu olan vatandaşlarımızın ikinci dozlarını 4 hafta sonra olabilecek şekilde randevu almaları uygun bulunmuştur.

Hastalığı Geçirmiş Olanlar İçin Aşı Süresi

30.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Covid-19 hastalığını geçirmiş olan kişiler için aşı bekleme süresinin 3 aya indirildiği duyuruldu.

Aşıya karşı olmayan ama aşı olmakta tereddüt eden vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Siz tereddüt eder ve geri durursanız bir kişi eksik kalacağız ve her bir eksiğimiz bizi toplumsal bağışıklık hedefimize ulaşmakta geciktirecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir